Bíboros kalapácscserje (Cestrum elegans)

Virágzás ideje: Áprilistól szeptemberig.
Család: Burgonyafélék.
Hazája: Trópusi Afrika.

Örökzöld cserje, dézsában nevelve 1-2 m magasra nő. Gallyai kihajlóak, végükön bugavirágzatot alkotó csőszerű virágok nyílnak. Levelei mocsárzöldek, lándzsa alakúak, finoman szőrözöttek. A levelek kerekek, vagy szív alakúak, szélük sima.

Válasszuk a kalapácscserjének napos helyet, óvjuk viszont a túl erős napsugárzástól. Nem viseli el továbbá a huzatot, és a szelet sem.

Világos helyen, kb. 8 Celsius fok hőmérsékleten teleltessük. Mindenképpen kerüljük a magas páratartalmú teleltetőhelyet, mert ilyen körülmények között könnyen megtámadja a növényt a szürkepenész. Ez az oka annak is, hogy a teleltetés ideje alatt csak minimális öntözés javasolt. Nyáron részesítsük azonban bőséges öntözésben.

Tavasszal szaporíthatjuk dugványozással, a dugványok kb. 20 Celsius fok hőmérsékletű talajba kerüljenek.

Figyelem! A kalapácscserje a burgonyafélék családjába tartozik, és - mint családjának számos más tagja is - a teljes növény mérgező.

Bíboros kalapácscserje (<span>Cestrum elegans</span>)

Hol kapható?