A rózsaszín virágú nádféle növény késő ősszel is virágzik.

Nevezik még kínai nádnak is, ami közelebb áll az igazsághoz, mert nádféle növény.

Tudományos neve: Miscanthus sinensis, régen Eulalia japonica volt a neve.

Bokra széles, terpeszkedő, de földalatti gyökértörzsei (rizomái) igen rövid hajtásokat nevelnek, nem hatolnak olyan messzire, mint pl. a bambusz rizómái. Magassága elérheti a 2-3 m-t is. Gyors növekedésű, de lassan terjeszkedő. Levelei szalagszerűek, 6-20 mm szélességűek, és 20-70 cm hosszúak, visszahajlóak. Színük zöld, de lehetnek fehéren vagy sárgán foltosak, fajta szerint. A tél folyamán elpusztulnak.

Japánfű (<span>Miscanthus sinensis</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Japánfű (Miscanthus ) Japánfű (Miscanthus )
Japánfű (Miscanthus)Magassága: 1,5–3,5 m; több fajtája...

Japánfű (Miscanthus ) Japánfű (Miscanthus )
Japánfű (Miscanthus)Magassága: 1,5–3,5 m; több fajtája...