Az egybibés galagonya középmagas, tömötten ágas, tövises cserje vagy 5-8 méteres kis fa, szabálytalan, szétterülő koronával. A kéreg sötétbarna, keskeny rombusz vagy négyzet alakú pikkelyekre repedezett. A levelek ékvállúak, a féllemez közepén túl, néha tövig 3-5 hasábúak, hegyesedő, csak a csúcs felé fogas karéjokkal, alul, az érzugokban többnyire szakállszőrösek, felül fényes sötétzöldek, fonákjukon kékeszöldek. A levélnyél mintegy 3 centiméter hosszú, csatornás. A pálhalevelek ép szélűek. A hímnős virágok fehérek, 8-15 milliméter szélesek, dús bogernyőkben (bugában) nyílnak, egybibések, kellemetlen szagúak. A termés tojásdad vagy gömbölyű, vérpiros színű, nagyságuk 6–10 mm, bennük csontár található.

Egybibés galagonya (<span>Crataegus monogyna</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Egybibés galagonya (Crataegus monogyna 'Stricta') Egybibés galagonya (Crataegus monogyna 'Stricta')
Az egybibés galagonya középmagas, tömötten ágas,...

Cseregalagonya (Crataegus laevigata 'Carrierei') Cseregalagonya (Crataegus laevigata 'Carrierei')
Kis fa, vagy cserje, amely a...

Fényeslevelű galagonya (Crataegus lavallei) Fényeslevelű galagonya (Crataegus lavallei)
Felálló ágrendszerű, tojásdad alakú, nagy bokor...

Összes 8 hasonló növény megtekintése »