Nagy szívvirág (Dicentra spectabilis)
Virágágyi, vágott és szoliter növény, hosszú életű; magassága: max. 1 m; virága: rózsaszínű vagy fehér, szív alakú; (áprilistól júniusig); félárnyékos termőhely; szaporítás: tőosztással és dugványozással.
Mákfélék (Papaveraceae)
A Japánból származó, kecses virágú nagy szívvirágot a nép nyelvén lakatvirágnak, Jézus szívének vagy csüngő szívnek is nevezik.
A nagy szívvirág kedveli a tápanyagban és humuszban gazdag talajt (a kora tavaszi trágyázást meghálálja).
A tavasz végén nyíló szívvirág elvirágzása után visszahúzódik. Az elsárgult lombot el kell távolítani. A nagy szívvirágot dús lombbal rendelkező növények közé érdemes ültetni, hogy ne képződjenek üres helyek a virágágyban, miután ez az évelő visszahúzódik.

Nagy szívvirág (<span>Dicentra spectabilis</span>)

Hasonló növények

Törpe szívvirág (Dicentra eximia) Törpe szívvirág (Dicentra eximia)
A lombhullató évelő törpe szívvirág a...