Rézvirág (Zinnia elegans)
Magassága: 30 cm–1 m; virága: fehér, rózsaszínű, lazacszínű, narancs, vörös, lila, sokszínű és árnyalatok; (júniustól októberig); napos termőhely; magvetés: márciusban üvegházban, április végén állandó helyére.
Fészkesvirágúak (Asteraceae)
A rézvirág egyike a legfontosabb és legváltozatosabb formájú nyáron nyíló virágoknak. A mereven felfelé növekedő növény tarka, sokszínű, dáliához, ördögszemhez vagy krizantémhoz hasonló, nagyon tartós vágott virágot szolgáltat.
A kis ’Liliput’ fajta alkalmas a 30 cm magas szőnyegszerű beültetésekhez, az magasabb növekedésű rézvirágot pedig 1 m-es magasságával a pompás virágágyi és vágott virágok közé soroljuk.
A rézvirág fajok szeretik a napos, meleg termőhelyeket, és széltől védett helyen virágoznak a legszebben. Nagyon érzékenyek a hidegre és a túlzott nedvességre. Kedvezőtlen körülmények mellett gyorsan elpusztulnak.

Rézvirág (<span>Zinnia elegans</span>)

Hasonló növények

Rézvirág (Zinnia elegans) Rézvirág (Zinnia elegans)
Létezik telt virágzatú, félgömb alakú (vagyis...