Szobai bambusz (Pogonatherum paniceum)

Család: Pázsitfűfélék
Hazája: Kína

A szobai bambusz az idők folyamán helyet kapott az erkélyen és a teraszon is. Gyakran nagy dézsákba ültetve láthatjuk tetőkertek zöld színfoltjaként. A magas fajok jól társíthatók az alacsony növekedésű példányokkal: például az ’Arundinara pygmaea’, vagy az ’Arundinara pumila’ jól mutat az ’Ophiopogon japonicus’-al keverve. Igazán bájos látvány a levelek és a szárak különös árnyjátéka.

A szobai bambusz világos, de a tűző naptól mentes és széltől védett termőhelyet igényel. A télálló fajokat megfelelő takarással a szabadban hagyhatjuk, de a fagyérzékeny, kínai származású egyedeket fagytól mentes épületben teleltessük.

Nyáron a növény rendkívül vízigényes, ezért hetente kétszer öntözzük. Vigyázzunk arra, hogy pangó víz ne alakulhasson ki. A szabadba kiültetett bambuszt nem szükséges trágyázni, mivel lehullott leveleiből visszajut a növénybe a szükséges tápanyag. A növény gyors növekedésű, ezért tavasszal, amennyiben a gyökérzete kinőtte a cserepet, itt a legfőbb ideje az átültetésnek.

Szaporítását tőosztással vagy gyökérsarjakkal végezhetjük.

Tavasszal és ősszel a bambusz erőteljesen hullatja leveleit, különösen érvényes ez a ’Sinarundinara murialae’-ra.

Szobai bambusz (<span>Pogonatherum paniceum</span>)