Népszerű és könnyen nevelhető növény a kúszóka (Cissus sp.), a szőlő rokona. Hazájában, Ausztráliában árnyékos, félárnyékos helyen nő. Jól tűri a meleg, akár 30 fokos, száraz szobalevegőt. Szív alakú (Cissus antarctica) és rombusz alakú, szeldelt levelű (Cissus rhombifolia) változata is gyakori.

Dús lombozatának levelei sötétzöldek és fogazottak. Fonákukat erős erezet díszíti. Kúszó szárai erős kacsokat növesztenek, melyekkel a növény megkapaszkodhat. Átültetéskor vagy áthelyezéskor óvatosan bánjunk indáival.

Fényigény:
Közvetlen napsütéstől távoli, jó megvilágított helyen tartsuk.

Hőigény:
Hűvös, vagy átlagosan meleg helyen tartsuk, télen 18 °C körüli hőmérsékletet igényel.

Vízigény:
Tavasztól őszig öntözzük rendszeresen, télen kevesebb vízzel is megelégszik. A túlöntözésre inkább érzékeny, mint a szárazságra.

Páratartalom:
Párás levegőt igénylő növény, rendszeresen permetezzük a leveleit állott vízzel. Nyáron állítsuk nedves kavicsrétegre.

Betegségek:
Vízhiány, de túlöntözés esetén is elhullatja leveleit. Ha a leveleken barna foltok jelennek meg, az a túlöntözés vagy az erős napsugárzás eredménye.

Kártevők:
Érzékeny a levéltetvekre.

Kúszóka, délszőlő (<span>Cissus sp.</span>)