A kifejlett díszcserjére jellemző, hogy csaknem szabályos gömb alakú. Közepes növekedésű, leggyakrabban 100-200 cm magasságot elérő cserje. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető. Elsősorban a virágzata miatt érdemes ültetni. Lombjának színe középzöld, ősszel vörösre színeződnek. Virágainak színe fehér. Májustól júniusig virágzik. Termései jelentéktelenek. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Lombhullató.

Tölgylevelű hortenzia (<span>Hydrangea quercifolia</span>)

Hasonló növények

Bugás hortenzia (Hydrangea paniculata) Bugás hortenzia (Hydrangea paniculata)
Krémfehér, csak meddő virágokból álló, nagy...

Cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) Cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens)
A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) a...

Kerti hortenzia (Hydrangea macrophylla) Kerti hortenzia (Hydrangea macrophylla)
A kerti hortenzia (Hydrangea macrophylla) a...