Cserje vagy kis termetű, szabálytalan törzsű fa. A hajtások vörösesbarnák, szögletesek, molyhosak, később kopaszodók, szürkés színűek. A rügyek tompa csúcsúak, vörösesbarnák, szárhoz simulók. A levelek 5-10 cm hosszúak, hosszúkás tojásdadok, lekerekített vállúak, hegyes csúcsúak, karéjos - fűrészesek . A levél felszíne sötétzöld, a fonáka halványzöld, erek mentén pelyhes. A virágzat felemelkedő, tojásdad buga, a csészék sárgák, a szirmok fehérek. A termések csüngő csomókban fejlődnek. Az ikerlependék szárnyai majdnem párhuzamosak, ívesen lehajlók, már fiatalon pirosak.

Tatár juhar (<span>Acer tataricum</span>)

Hasonló növények

Hegyi juhar (Acer pseudoplatanus) Hegyi juhar (Acer pseudoplatanus)
A Kaukázusban fedezték fel először. 25-30...

Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt') Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt')
12-15 méter magasra növő, karcsú, kúpos...

Zöld juhar (Acer negundo) Zöld juhar (Acer negundo)
Kétszikű cserje vagy fa. Közepes termetű,...

Összes 31 hasonló növény megtekintése »