A valódi liliomfák közé tartozó örökzöld liliomfa (Magnolia grandiflora) Észak-Amerika déli részének trópusi-szubtrópusi éghajlatú tájairól származó fa. Eredeti termőhelyén akár 30 m magasra is megnőhet. Sűrű koronája szélesen kúpos; időnként gömbölydeddé fejlődik.

Fikusszerű, sötétzöld, bőrszerű leveleit egész évben megtartja. A levelek fonákja vörösen molyhos. Hatalmas, krémszínű vagy fehér, erősen illatos, kehely alakú virágai nyár elejétől-közepétől kora őszig nyílnak. Termései pirosas színűek. Elsősorban a meleg, nedves éghajlatot kedveli. Magyarországon déli fekvésű, meleg, napos, teljesen szélvédett helyre ültethető, mivel fagyérzékeny.

Termesztett változatai:
  • Magnolia grandiflora GallisoniensisÖrökzöld liliomfa
  • Magnolia grandiflora Gallis. PraecoxKorai örökzöld liliomfa
  • Magnolia grandiflora Gallisoniensis NanaKislevelű örökzöld liliomfa

Örökzöld liliomfa (<span>Magnolia grandiflora</span>)

Hasonló növények

Bíborvörös liliomfa (Magnolia liliflora 'Nigra') Bíborvörös liliomfa (Magnolia liliflora 'Nigra')
Levélszín: ovális, nagyon sötétzöldVirágszín: illatos, tulipán...

Liliomfa (Magnolia loebneri 'Leonard Messel') Liliomfa (Magnolia loebneri 'Leonard Messel')
5-6 méteresre megnő. Levelei nagyok, virága...

Csillagvirágú liliomfa (Magnolia stellata 'Royal Star') Csillagvirágú liliomfa (Magnolia stellata 'Royal Star')
A csillagvirágú liliomfa (Magnolia stellata) a...

Összes 6 hasonló növény megtekintése »