Az Anthurium andreanum mutatós „virágai" egzotikus külsőt kölcsönöznek a növénynek. Ezek valójában virágzatok, amelyet színes, viaszos buroklevél és kiemelkedő, hengeres torzsavirágzat alkot, és akár hetekig is virítanak. A mélyen erezett, szív alakú levelek fényes sötétzöldek, a csillogó buroklevelek pirosak, rózsaszínek vagy fehérek. Több ismert formájuk és hibridjük közül a kompakt, tiszta fehér 'Acropolis', a karmazsin jolanda' és a rózsaszín, kis virágzatú 'Sweetheart Pink' ismert. Az A. scherzerianum kisebb, lándzsás levelei és hullámos buroklevele van.

A fejlődéshez magas páratartalomra van szüksége, ezért helyezzük a cserepet nedves kavicsokkal teli tálba, és rendszeresen permetezzük a leveleket. A leveleken való lerakódás elkerülésére mészmentes vizet ajánlatos használni.

A körültekintően használt levélfényező szerek tetszetősebbé varázsolják a leveleket.

Szükség esetén a karcsú hajtásokat támasszuk meg.

Flamingóvirág (<span>Anthurium sp.</span>)