Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik, így a kert oszlopos fejlődésű növényeivel változatos képet nyújthat. Közepes növekedésű, leggyakrabban 100-200 cm magasságot elérő cserje. Közepes növekedési eréllyel rendelkezik. Legfőbb díszértékét levélzete adja. Leveleinek színe zöldes bordó. Virágai sárga színűek. Április és május hónapokban virágzik. Termései jelentéktelenek. Legszebben az enyhén savas kémhatású talajokon fejlődik. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Lombhullató.

Japán borbolya (<span>Berberis thunbergii</span> 'Erecta')

Hol kapható?

Hasonló növények

Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel') Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel')
1-1,5 m magas cserje fényes barnásvörös...

Oszlopos vérborbolya (Berberis thunbergii 'Red Pillar') Oszlopos vérborbolya (Berberis thunbergii 'Red Pillar')
Kifejlett korára 1-1,5 métert elérő, ágaival...

Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen') Örökzöld törpe borbolya (Berberis frikartii 'Amstelveen')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Összes 17 hasonló növény megtekintése »