Magassága: kedvező körülmények között max. 2,5 m; virága: rózsaszínű, fehér, fürtös virágzata 1 m hosszú; (májustól júliusig); jó méhlegelő; napos termőhely; fagy elleni védelmet igényel; szaporítás: magvetéssel.
Liliomfélék (Liliaceae)
Az óriás korbácsliliom méretéből adódóan szoliter növény. A 18. század végétől kezdve egyre kedveltebb kerti évelő hazánkban is.
Az óriás korbácsliliom a tápanyagban gazdag, laza, vízáteresztő talajon fejlődik kielégítően. A pangó vízre rendkívül érzékeny. (Nyirkos talajon fagyérzékeny!)
Ültetéskor a csillagszerűen elágazó, húsos gyökerekkel óvatosan bánjunk, nehogy azok megsérüljenek. A visszahúzódott növény gyöktörzsét és gyökereit ősszel 15 cm mélyre ültessük. A pangó víz ellen tanácsos homokréteget tenni az ültetőgödörbe.

Óriás korbácsliliom (<span>Eremurus robustus</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Korbácsliliom (Eremurus sp.) Korbácsliliom (Eremurus sp.)
Nagyon látványos, magasra növő hagymás évelő....