Ernyős tatárvirág (Iberis umbellata)
Virágágyi és sziklakerti növény; magassága: max. 25 cm; virága: fehér, rózsaszínű, lila, ibolyaszínű; (júniustól júliusig); napos, félárnyékos termőhely; magvetés: februártól / márciustól üvegházban, áprilistól állandó helyére is vethető.
Keresztesvirágúak (Brassicaceae)
Az egynyári ernyős tatárvirág Dél-Európából származik. Élénk vagy pasztellszínű, ernyő alakú virágzatával igen szép virágágyi. Kiválóan alkalmas vágott virágnak is kis vázákban. Szegélynövényként ültetve is megállja a helyét a kertben
Kedvező környezeti feltételek mellett az ernyős tatárvirágot ősszel is el lehet vetni, de csak a következő év tavaszán kelnek ki a magvak.

Ernyős tatárvirág (<span>Iberis umbellata</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervirens) Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervirens)
Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervirens)Keresztesvirágúak (Brassicaceae)Magassága: max....