Bársonyvirág, büdöske (Tagetes)
Magassága: 15–50 cm fajonként és fajtánként különböző; virága: sárga, narancsszínű, krémszínű, barnás, egyszerű vagy telt; (májustól októberig); napos félárnyékos termőhely; viszonylag igénytelen; magvetés: áprilisban/májusban, veteményes ágyba, vagy márciusban üvegházban.
Fészkesvirágúak (Asteraceae)
A bársonyvirág a leghálásabb nyáron virágzó növények közé tartozik, és vágott virágként is használják. A magas termetű, robosztus faj (T. erecta) mellett a legismertebb, közparkokban is tömegesen ültetett faj a mindenki által ismert alacsony növésű T. patula. Szegélynövényként is alkalmazhatóak.
A bársonyvirágnak  biológiai talajvédő szerepe is van a növények szempontjából. Ugyanis több fajtája is távol tartja a fonálférgeket.

Bársonyvirág (<span>Tagetes sp.</span>)

Hol kapható?