A Dél-Afrikából származó, igen gyorsan növő kúszónövény különleges virágaival hódítja meg az újdonságok iránt fogékony kertészek szívét. Gyorsan benövi a meredek falakat.

Neve feketeszem, pontosabban szárnyas feketeszem (tudományos nevén Thunbergia alata), mivel fajtestvérei is feketeszem nevűek, de jelzőkkel meghatározva; vörös feketeszem, nagyvirágú feketeszem, indiai feketeszem.

Egynyáriként használt évelő növény, már 0 °C alatt megfagy (enyhe tél esetén előfordulhat, hogy megmarad). Szára elfekvő, de kapaszkodó (támaszték kell neki), hossza 1,5-4,0 m lehetne, de egynyáriként csak 2,0 m-re lehet számítani. Gyors növekedésű. Virágzása tavasztól őszig tart, szirmai sárga vagy narancsszínűek, a virág torkában feketék.

Szárnyas feketeszem (<span>Thunbergia alata</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Szárnyas feketeszem (Thunbergia alata) Szárnyas feketeszem (Thunbergia alata)
Szárnyas feketeszem (Thunbergia alata)Akantuszfélék (Acanthaceae)Magassága: max....