5-6 méter magasra növekszik ez a nagyon mutatós virágú som. Négy szirmú, hófehér virágai szinte virítanak a zöld levelek között. Virága azonban nagyon érdekes: az, amiről azt hisszük virág, valójában csak színes murvalevél. Maga a virágzat jóval kisebb, zöldes, gömb alakú. A hófehér murvalevelek közepén látható. A csillagsom júniusban kezdi bontani virágát. Kedveli a félárnyékos helyeket, mint általában a somok. Nem szereti a túlzottan kiszáradó, meszes talajokat. Csak savanyú földbe ültessük. Nagyon jól mutat szoliterként vagy színes cserjecsoport tagjaként.

Csillagsom (<span>Cornus kousa</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Fehértarka levelű som  (Cornus alba 'Sibirica') Fehértarka levelű som (Cornus alba 'Sibirica')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Fehértarka levelű som  (Cornus alba 'Spaethii') Fehértarka levelű som (Cornus alba 'Spaethii')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Feketevesszejű som  (Cornus alba 'Kesselringii') Feketevesszejű som (Cornus alba 'Kesselringii')
Németországból származik, 1905-ben már ismert volt....

Összes 16 hasonló növény megtekintése »