A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és a hamisciprusok (Chamaecyparis) kereszteződéséből származó, rendkívül ellenálló, többnyire igen gyors növekedésű örökzöldek. Tűrőképességük nagy, kedvezőtlen körülmények között is egyes fajtáik 50 cm is nőhetnek évente (ideális viszonyok mellet a másfél méteres éves növekmény sem ritka). A hazai klímát a hamisciprusoknál sokkal(!) jobban bírják, ezek leváltására kitűnőek. Kiváló sövénynövény, gyorsan eltakarja a nem kívánt dolgokat. Ha nyírott sövénynek alkalmazzuk a későbbiekben nyírása gondot okozhat.

Golden Rider: Közepes növekedési erélyű, aranysárga lombozatú örökzöld. Napégésre nem hajlamos. Saját honosítású holland fajta.

Leyland ciprus (<span>Cupressocyparis leylandii</span> 'Golden Rider')

Hol kapható?

Hasonló növények

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Robinson Gold') Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Robinson Gold')
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii) Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii)
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...

Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Clone 2001') Leyland ciprus (Cupressocyparis leylandii 'Clone 2001')
A hibridciprusok a ciprusok (Cupressus) és...