Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben nyíratlan sövény tagjaként éppúgy megfelelhet, mint szoliter, magányosan álló növényként. Közepes növekedésű, leggyakrabban 100-200 cm magasságot elérő cserje. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető.

Elsősorban a virágzata miatt érdemes ültetni. Levelei sötétzöldek, így évelőkertek háttérnövényének is használható. Virágai sárga színűek. Április és május hónapokban virágzik. Termései jelentéktelenek. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Világos kertrészletet igényel, legszebben teljes napon fejlődik. Lombhullató.

Zanót (<span>Cytisus praecox</span> 'Hollandia')

Hol kapható?

Hasonló növények

Zanót (Cytisus praecox 'Allgold') Zanót (Cytisus praecox 'Allgold')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Zanót (Cytisus albus) Zanót (Cytisus albus)
Zanót (Cytisus albus) Család: PillangósvirágúakHazája: Délkelet-Európa Gazdagon virágzó...