Magassága: 80-120 cm.

Virágzás: Június - augusztus

Napfényes helyet kedvel.

Rövid gyöktörzsű, húsos gyökerű évelő. Ívesen visszahajló, hosszan kihegyesedő, szikár, szürkészöld, tőálló levelei jellegzetes levélüstököt képeznek. A lédús, vaskos tőkocsány csúcsán kifejlődő, forrt leplű, hengeres virágok tömött kúpos fürtöt alkotnak. Bimbós állapotban korallpirosak, kínyilva sárgák, lehajlók. Számos hibrid fajtáját is termesztik, ezek színskálája a sárga, a narancs és a piros különböző árnyalatait öleli fel. Hazája: Dél-Afrika.

Jó szerkezetű, vízáteresztő kerti talajt kíván, Igen edzett tűrőképes, hosszú életű növény. Az erős sarjképzés miatt a tövek mérete évről évre gyarapodik. Szoliterként vagy önnáló csoportban gyepbe vagy alacsony cserjék társaságába ültetve érvényesül legszebben, de évelőágyban és vízmedencék környékén is mutatós. A levélzet egy része zölden áttelel.

Szaporítás: magvetéssal, sarjleválasztás tavasszal, tőelosztás.

Fáklyaliliom (<span>Kniphofia uvaria</span>)

Hol kapható?

Hasonló növények

Fürtös fáklyaliliom (Kniphofia uvaria) Fürtös fáklyaliliom (Kniphofia uvaria)
Szoliter, vágott virágnak alkalmas és virágágyi...