Szabálytalan formájú díszcserje. Középmagas, kifejlett korában 200-300 cm-t elérő növény. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető. Elsősorban a virágzata miatt ültetett díszcserje. Virágai fehér színűek. Nyár elején, májustól júniusig virágzik. Semleges, vagy attól kissé eltérő kémhatású talajon szépen fejlődik. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Félárnyékos és napos kertrészletbe is ültethető. Lombhullató. 

Jezsámen (<span>Philadelphus sp.</span> 'Schneesturm')

Hol kapható?

Hasonló növények

Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius) Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius)
Krémfehér színű, illatos virágú, sövényként is...

Jezsámen (Philadelphus sp. 'Manteau d'Hermine') Jezsámen (Philadelphus sp. 'Manteau d'Hermine')
Nagy fehér, telt virágú fajta. Magassága...

Jezsámen (Philadelphus sp. 'Belle Etoile') Jezsámen (Philadelphus sp. 'Belle Etoile')
1,5-2 m magas, ívelt ágú, lombhullató...

Összes 5 hasonló növény megtekintése »