Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben nyíratlan sövény tagjaként éppúgy megfelelhet, mint szoliter, magányosan álló növényként. Közepes növekedésű, leggyakrabban 100-200 cm magasságot elérő cserje. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető.

Leveleinek és virágainak díszértéke miatt a kert markáns színfoltja lehet. Levelei sötétzöldek, így évelőkertek háttérnövényének is használható. Virágai sárga színűek. A virágzási idő leggyakrabban május hónapra esik. Termésének színe sárga. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Világos kertrészletet igényel, legszebben teljes napon fejlődik. Örökzöld.

Örökzöld törpe borbolya (<span>Berberis frikartii</span> 'Amstelveen')

Hasonló növények