Oroszlánszáj (Antirrhinum majus -hibridek)
Magassága: 15–20 cm; virága: több színárnyalata ismert: rózsaszínű, vörös, sárga, fehér és bíborszín; (júniustól szeptemberig); napos termőhely; viszonylag igénytelen; magvetés: márciustól helyrevetve vagy korábban melegágyba.
Tátogatófélék (Scrophulariaceae)
Mindenki számára ismert a kedves oroszlánszáj, mely színpompájával, fagy- és szárazságtűrő képességével már régóta ismert dísznövény. A félmagas, különlegesen jó állóképességű, virágágyi dísznövény. Igen szép vágott virágként is. A magas, vágott virágnak is alkalmas hibridek mellett törpe termetű, kompakt formájú változata is ismert. Ezek a fajták szőnyegszerű virágágyásokba nagyon alkalmasak.
Az elnyílt virágokat mindig el kell távolítanunk. Ekkor fáradhatatlanul virágzik tovább a növény egészen késő őszig.

Oroszlánszáj (<span>Antirrhinum majus</span>)