Burgonyafa (Solanum rantonnetii)

Család: Burgonyafélék
Hazája: Argentína

Ezt a kúszónövényt magas törzsű faként, vagy támrendszerre futtatva nevelhetjük. Szabadon nevelve elérheti a 2 méteres magasságot és szélességet. Kerítésre felfuttatva nagyon kellemes, kékszínű látványt nyújt; akár 5 m magas falat is beboríthat. Sárgán fénylő közepű, ibolyakék színű virágai rendkívül feltűnőek. Minden egyes virág körülbelül 3 cm átmérőjű.

A növény a félárnyékos helyet kedveli.

Nyáron a fejlődésben lévő növénynek sok vízre és sok tápanyagra van szüksége. A növényt bőven kell öntözni, és hetente tápoldatozni. A burgonyafát az első években, virágzástól függetlenül, májustól októberig, azaz a növény vegetációs időszakában, többször, erősen vissza kell vágni. A metszéssel dúsabb elágazódásra serkentjük a növényt. A téli időszak előtt a burgonyafát ismét vágjuk vissza a felére. Az átteleléshez lehetőleg hűvös, majdnem száraz és sötét helyre van szükség, ahol a hőmérséklet 4-8 Celsius fok.

Júniusban/júliusban vágjuk le a közepesen erős dugványokat és fólia alatt, magas páratartalom mellett gyökereztessük őket.

Vigyázat! A burgonyafélék minden egyes része mérgező.

Burgonyafa (<span>Solanum rantonnetii</span>)

Hasonló növények

Csüngő jázmin (Solanum jasminoides) Csüngő jázmin (Solanum jasminoides)
Erőteljes növekedésű, örökzöld növény. Őshazája Közép-...