Erőteljes növekedésű, örökzöld növény. Őshazája Közép- és Dél-Amerika. Hófehér virágai a hajtások végein nyár közepétől  dús csokrokban, tömegesen nyílnak. Fehéres-tarka levelű fajtája is ismert (Variegata). Hajtásait engedhetjük csüngeni, de támrendszerre is futtathatjuk. Csüngő kaspókban is szépen díszíti balkonunkat, teraszunkat. Fényigénye közepes, direkt napfényben vagy félárnyékos helyen is szépen virágzik.

Csak -4 Celsius-fokig fagytűrő. Nagyon hosszasan virágzik, végálló, 2 cm-es virágokat hoz. Termése kicsi, tojásdad bogyó, húsa sötétpiros lesz, amikor megérik. Gyors növekedésű, 4-6 m-es hajtásokat hoz. A növény gyökere mérgező.

Dugványozással szaporítható. Talaja tápdús, jó vízáteresztő legyen. A rácsozatra magától felkapaszkodik, levélnyelei rácsavarodnak és megkapaszkodnak.

Csüngő jázmin (<span>Solanum jasminoides</span>)

Hasonló növények

Burgonyafa (Solanum rantonnetii) Burgonyafa (Solanum rantonnetii)
Burgonyafa (Solanum rantonnetii) Család: BurgonyafélékHazája: Argentína Ezt a...