A veresgyűrű som (Cornus sanguinea) a kétszikűek (Magnoliopsida) osztályának a somvirágúak (Cornales) rendjéhez, ezen belül a somfélék (Cornaceae) családjához tartozó faj.

A veresgyűrű som 2-4 méter magas, terjedő tövű cserje, vesszőszerűen felálló, részben visszahajló ágakkal. A kéreg hossz- és keresztirányú repedésekkel kis mezőkre tagolódik, kellemetlen szagú. Vesszői rányomottan rövid szőrösek, fényes vörösek vagy vörösbarnák, később lekopaszodók és olajbarna színűek. A levelek átellenes állásúak, rövid szőrös nyelük 10 milliméter hosszú, felül csatornásan bemélyed, a levelek tojás alakúak vagy elliptikusak, válluk kerek, csúcsuk kihegyezett, 8-10 centiméter hosszúak, felül olajzöldek, fonákjukon fénytelen és laza, bodros szőrösek. Fehér virágai lapos álernyőkben nyílnak, termése kékesfekete.

Midwinter Fire: 2 méterre növő díszcserje. Fehér virága, lilásszínű termése van. Nyírható. Ágai vörösesek. Napos vagy félárnyékos helyet szereti. Szoliter.

Veresgyűrű som (<span>Cornus sanguinea</span> 'Midwinter Fire')

Hasonló növények

Fehértarka levelű som  (Cornus alba 'Sibirica Variegata') Fehértarka levelű som (Cornus alba 'Sibirica Variegata')
2-2,5 méter magas növény. Levelei szürkészöldek,...

Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico') Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Veresgyűrű som (Cornus sanguinea 'Winter Beauty') Veresgyűrű som (Cornus sanguinea 'Winter Beauty')
A veresgyűrű som 2-4 méter magas,...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »