Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot tartalmazó gyümölcse éretten kellemes ízű és szépen díszítő, melyek nemcsak forma-, hanem színgazdag gyümölcsűek (kerek, ovális, elliptikus, körte, bordó, viola, sárga, fehér, csíkos). Fája igénytelen, tősarjairól bárhova telepíthető, a téli hideget is jól tűri. A termesztésekor a sombokor alig igényel gondozást, legfeljebb idősebb korában ritkítani kell.

Jolico: Osztrák szelekció. Kétszer akkora a termése, mint a rendes somnak, és közben feleakkora a magja. Ettől eltekintve mindenben olyan, mint az alapfaj. Feltétlenül kell mellé viszont egy másik som porzónak. Erre az alapfajt szokás használni.

Óriástermésű som (<span>Cornus mas</span> 'Jolico')

Hasonló növények

Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea') Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Som (Cornus mas 'Őszi Tűz') Som (Cornus mas 'Őszi Tűz')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Sárga vesszőjű som (Cornus stolonifera 'Flaviramea') Sárga vesszőjű som (Cornus stolonifera 'Flaviramea')
Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik,...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »