A vadgesztenye vagy vadgesztenyefa (Aesculus hippocastanum) a szappanfafélék (Sapindaceae) családjába tartozó fafaj. Nagy termetű, 30–35 m magasra növő lombhullató fa, koronája árnyékot adó, díszfaként is közkedvelt. Levele összetett, fogazott. Makktermése, a vadgesztenye kupacsa zöld, a gesztenyénél kevésbé tövises, magja fényes, vörösesbarna színű, nem ehető, de a népi gyógyászat és a gyógyszeripar is felhasználja.

Közönséges vadgesztenye (<span>Aesculus hippocastanum</span>)

Hasonló növények

Hússzínű vadgesztenye (Aesculus carnea 'Briotti') Hússzínű vadgesztenye (Aesculus carnea 'Briotti')
Sor vagy parkfaként ültetik általában, bugavirágjai...

Teltvirágú vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Baumannii') Teltvirágú vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Baumannii')
Keskeny boltozatos koronájával, ívesen a földig...

Oszlopos vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Pyramidalis') Oszlopos vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Pyramidalis')
Keskeny boltozatos koronájával, ívesen a földig...