Keskeny boltozatos koronájával, ívesen a földig hajló ágaival az egyik legszebb formájú fa. Régebben, a lovaskocsik és a mainál lényegesen szellősebb beépítettség korában igen népszerű volt, utcafásításra is előszeretettel használták, ma már csak egész kis városokban ültetik. Nem bírja ugyanis a nagyváros száraz, meleg klímáját, igen érzékeny' az utak téli sózására, valamint a gépjárművek levegőszennyezésére. Ezért elsősorban parkokba vagy nagyobb kertekbe való, mély rétegű, üde talajra ültessük. Idős példányai alatt a többi növény kipusztul a mély beárnyékolástól, vagy a lehullott levelekből kioldódó, a növények fejlődését gátló anyagok hatására. A 'Pyramidalis' fajta koronája feltörő piramis alakú.

Oszlopos vadgesztenye (<span>Aesculus hippocastanum</span> 'Pyramidalis')

Hasonló növények

Hússzínű vadgesztenye (Aesculus carnea 'Briotti') Hússzínű vadgesztenye (Aesculus carnea 'Briotti')
Sor vagy parkfaként ültetik általában, bugavirágjai...

Közönséges vadgesztenye (Aesculus hippocastanum) Közönséges vadgesztenye (Aesculus hippocastanum)
A vadgesztenye vagy vadgesztenyefa (Aesculus hippocastanum)...

Teltvirágú vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Baumannii') Teltvirágú vadgesztenye (Aesculus hippocastanum 'Baumannii')
Keskeny boltozatos koronájával, ívesen a földig...