• Kankalin, Primula (Primula)
    Virágágyi vagy vágott virágnak alkalmas, de sziklakertekben is jól mutat; ismert fajok: kerti kankalin, emeletes kankalin, szőnyeg kankalin; magassága: 5–60 cm; virága (fajtánként változó): majdnem minden színben, egy részük illatos; (márciustól májusig, egyes fajták augusztusig); félárnyékos, árnyékos termőhely; szaporítás: magvetéssel és tőosztással.
    Kankalinfélék (Primulaceae)
    A legtöbb kankalin, beleértve az óriás kankalint is, jól mutat sziklakertek árnyékosabb részeiben is. A szőnyeg kankalin egyike a legszebb párnásan növekvő kankalinoknak. Ezt a növényt sziklakertekben és utak, ágyások szegélyezésére is felhasználhatjuk.
    Nedves helyekre, például kerti tavak mellé lehet ültetni a mocsári kankalint, ez a növény kifejezetten az üde talajokat szereti. Az emeletes kankalin a savanyú talajt kíván.
  • Kankalin (<span>Primula sp.</span>)