Kifejlett korára 1 – 1,5 métert elérő, gömbölyded cserje. Levelei sötétpirosak, ősszel élénk kárminpiros. Lombhullató, virágzata aranysárga, kívül enyhén pirosas árnyalatú, májusban nyílik. Termése fényes piros, sokáig a bokron marad. Talajban nem válogatós, bár a tápdúsabb helyeket jobban szereti. Mérsékeltem szárazságtűrő. Lehetőség szerint napos fekvésbe ültessük, mert levelei szép színezetét csak így kaphatjuk meg. Szoliternek és nyíratlan sövénynek is egyaránt alkalmas.

Japán vérborbolya (<span>Berberis thunbergii</span> 'Atropurpurea')

Hasonló növények

Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel') Fényes levelű ékszerborbolya (Berberis x media 'Red Jewel')
1-1,5 m magas cserje fényes barnásvörös...

Japán borbolya (Berberis thunbergii) Japán borbolya (Berberis thunbergii)
Kifejlett korára 1-1,5 métert elérő, gömbölyded...

Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Carmen') Japán borbolya (Berberis thunbergii 'Carmen')
1,5 - 2 m magas cserje,...

Összes 17 hasonló növény megtekintése »