Krizantém, Téli margitvirág (Chrysanthemum x hortorum)
Magassága: 40-80 cm, virága: fehér, sárga, aranybarna, barnásvörös, rózsaszínű (augusztus – október), egyszerű, félig telt és telt virágúak; napos termőhely; fagyérzékeny; szaporítás: magvetéssel és tőosztással.
Fészkesvirágúak (Asteraceae)
A több mint 2000 éve ismert kerti krizantém egyike a Föld legrégebben termesztett dísznövényeinek. A 18. század végén érkezett Európába Kínából és Japánból. Ma kb. 5000 fajtája ismeretes (nagyrészük csak üvegházban termesztett vágottvirág). A krizantém bő virághozamú évelő, virágzatai vázában is sokáig megtartják színüket. Egyes fajták virágai még az első fagyok után is kis ideig még díszítik a kertet.
A tavaszi ültetés mindig sikeresebb az őszi ültetéssel szemben.
A krizantémok nem fagytűrők. Zord időjárású helyeken - így hazánkban is - lazán elhelyezett fenyőágakkal legalább a legérzékenyebb fajtákat védenünk kell a fagy ellen. A legbiztonságosabb eljárás az, ha a töveket a kertből kiemelve fagymentes helyen teleltetjük át, és tavasszal újra kiültetjük őket a kertbe.
Ősszel a cserépbe ültetett krizantémok bent a lakásban, világos, hűvös és levegős helyen még hosszú ideig virágoznak.

Krizantém (<span>Chrysanthemum x hortorum</span>)

Hasonló növények

Őszi margitvirág (Chrysanthemum parthenium) Őszi margitvirág (Chrysanthemum parthenium)
Őszi margitvirág (Chrysanthemum parthenium) Család: FészkesekHazája: Európa Többek...

Törpe margitvirág (Chrysanthemum maximum 'Silver Princess') Törpe margitvirág (Chrysanthemum maximum 'Silver Princess')
Szimpla fehér margaréta virágai igen tartósan...