Őszi margitvirág (Chrysanthemum parthenium)

Család: Fészkesek
Hazája: Európa

Többek között anyafűnek, telt virágú margitvirágnak vagy őszi aranyvirágnak is nevezik ezt a hálás kis növényt. Több fajtája is kapható, pl. a 25 cm magasra növő, krémfehér virágú ’Santana’, a szintén 25 cm-es ’Princess Lady’, melynek virágai laposak, fehérek; vagy a fehér, erősen telt virágú, 50 cm magasra is megnövő ’Fortuna’.

Mint az összes krizantémféle, az őszi margitvirág is lehetőleg napfényes helyre kerüljön, általános virágföldbe. Nem éri meg átteleltetni.

Májustól szeptember elejéig folyamatosan tartsuk a talaját mérsékelten nedvesen, illetve hetente gondoskodjunk tápoldatozásáról is. Ha augusztus elején, a virágzás után visszavágjuk a növényt, akkor számíthatunk egy második virágzási hullámra is. Mivel az őszi margitvirág érzékeny a levéltetvekre, takácsatkákra és a lisztharmatra, ültessünk a szomszédságába fokhagymát, levendulát, muskátlit vagy sarkantyúkát. Ezek a növények riasztják a fent említett kártevőket. Öntözés során ügyeljünk, hogy a levelek és a virágok lehetőleg szárazon maradjanak.

Tavasszal szaporíthatjuk, magvetéssel.

Az őszi margitvirág minden fajtája allergiát kiváltó anyagokat tartalmaz.

Őszi margitvirág (<span>Chrysanthemum parthenium</span>)

Hasonló növények

Törpe margitvirág (Chrysanthemum maximum 'Silver Princess') Törpe margitvirág (Chrysanthemum maximum 'Silver Princess')
Szimpla fehér margaréta virágai igen tartósan...

Margitvirág (Chrysanthemum coccineum) Margitvirág (Chrysanthemum coccineum)
Rendkívül hálás évelő virág és tartós...

Krizantém (Chrysanthemum x hortorum) Krizantém (Chrysanthemum x hortorum)
Krizantém, Téli margitvirág (Chrysanthemum x hortorum)Magassága:...