Mák, pipacs (Papaver)

Magassága: 40–80 cm; virága: fehér, lazacszínű, sárga és egyéb pasztellszínek, (izlandi mák) vörös, különféle narancsszínek; (májustól szeptemberig); jó méhlegelő; (díszpipacs); napos termőhely; szaporítás: magvetéssel.
Mákfélék (Papaveraceae)

A díszpipacs (P. orientale) nagy virágaival nagyon feltűnő, kedvelt évelő dísznövény. Az alacsonyabb, törékenyebb megjelenésű izlandi mák (P. nudicaule) igen tetszetős, bármely virágágyba és rézsű beültetésére ajánlható évelő.
A mákfélék szeretik a szárazabb, vízáteresztő és mésszel gazdagon rendelkező talajokat. Feltétlenül meleg, napsütéses helyre ültessük a különböző fajú mákokat.
 Az elvirágzás után azonnal ajánlatos a növény szárát visszavágni. Ez serkentőleg hat a növény fejlődésére.
A vágott virágot kedvelőknek a legjobb az, ha a mákvirágot bimbós állapotában vágjuk le. Sajnos nagyon gyorsan elhervadnak a virágok a vázában.

Mák, pipacs (<span>Papaver </span>)