Vörösvirágú juhar (Acer japonicum)

Család:  Juharfélék
Hazája: Japán, Kína

A teraszok különlegessége lehet a Japánból származó juhar. A költséges fácska őszi lombszínével kápráztat el minket. Törékeny, élénkzöld levelei 5-7 karéjból állnak, ősszel tűzpirosra színeződnek. Különösen jól mutat dézsában a kecses Acer palmatum 'Dissectum'. A vörösvirágú juhar elérheti a 2 m-es magasságot is.
Ez a levelével díszítő növény a félárnyékos helyeket kedveli. Enyhén savanyú talajokban érzi jól magát. Kiválóan alkalmas erre a kerti- és virágföld keveréke. Ezen kívül jó, ha széltől védett helyet biztosítunk a növény számára.
A japán juhar több törődést igénylő növény. Egyrészt gyökérlabdája semmi estre sem száradhat ki, másrészt túlöntözni sem szabad, nem bírja a pangó vizet. Az ujjunkkal ellenőrizhetjük, hogy megfelelően nedves-e a talajfelszín. Májustól augusztusig havonta tápoldatozzuk.
A magvetéssel való szaporítás nehézkes, ezért bízzuk inkább szakemberre.
Az igen érzékeny japán juhar iparvidékre nem ajánlható dísznövény.

Vörösvirágú juhar (<span>Acer japonicum</span>)

Hasonló növények

Mandzsu juhar (Acer ginnala) Mandzsu juhar (Acer ginnala)
Távol-Keletről (Japán, Kina) származó juhar. Kis...

Háromerű juhar (Acer buergerianum) Háromerű juhar (Acer buergerianum)
Közepes termetű, lombhullató fa. Virágai fehérek....

Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt') Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt')
12-15 méter magasra növő, karcsú, kúpos...

Összes 10 hasonló növény megtekintése »