Távol-Keletről (Japán, Kina) származó juhar. Kis méretű, magasabb sövénnyé vagy kis fává nevelhető. Őszi lángvörös lombszíne feltűnő. Krémfehér virágai a hajtások végein felálló fürtökben áprilisban nyílnak. A jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt kedveli. Közepesen öntözzük. Fényigénye nagy, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Fagytűrő. A növény oltással vagy magról szaporítható.

Mandzsu juhar (<span>Acer ginnala</span>)

Hasonló növények

Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt') Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt')
12-15 méter magasra növő, karcsú, kúpos...

Vöröslevelű juhar (Acer platanoides 'Crimson King') Vöröslevelű juhar (Acer platanoides 'Crimson King')
Az alapfaj a sík- és dombvidéki...

Gömb juhar (Acer platanoides 'Globosum') Gömb juhar (Acer platanoides 'Globosum')
Sűrűn elágazó, 3-5 m magas gömbkoronájú...

Összes 31 hasonló növény megtekintése »