Muskátli (Pelargonium)

Család: Gólyaorrfélék
Hazája: Dél-Afrika

Jóllehet a muskátli levelei jelentéktelenek, mégis frissítő, kellemes illatot árasztanak: levelei hol a rózsa illatára, hol a citroméra, máskor meg a borsmentáéra emlékeztetnek. A muskátlinak cserepes és futó változata ismeretes. Ezeknek a növényeknek a legtöbbje vadonélő faj, amelyek Dél-Afrikában még ma is fellelhetők.

A növény számára fontos, hogy meleg, világos és szellős helyen tartsuk. Télen a muskátli, akárcsak eredeti hazájában, világos és hűvös, lehetőleg 10-15 Celsius fok közötti hőmérsékletű helyet igényel.

A muskátlit csak mérsékelten öntözzük, és májustól augusztusig minden második héten tápoldatozzuk. Az áttelelési időszakban (októbertől márciusig) alig szükséges öntözni.

Mivel a növény idővel felkopaszodik, ajánlatos a szaporítást nyáron, 10 cm-es fejdugványokkal végezni.

Túl nedves talaj esetén a gyökerek elrothadnak.

Muskátli (<span>Pelargonium sp.</span>)