Kicsi, nagyon lassú növekedésű örökzöld fa vagy bokor, legtöbbször egyedül áll, vagy kisebb zárt állományokat képez. Előfordul Dél-Európában, Kis-Ázsiától Indiáig, Észak-Afrikában. Alacsony termetű alfajait sokfelé díszcserjeként ültetik. Európában a 19–20. század fordulója környékén az ipar nagyon nagy mennyiségben dolgozta fel, emiatt faanyagként hasznosítható állománya nagyon lecsökkent, mára az egyik legdrágább, legkeresettebb fa lett.

 

Tarka puszpáng (<span>Buxus sempervirens</span> 'Variegata')

Hasonló növények

Fényeslevelű puszpáng (Buxus sempervirens 'Green Velvet') Fényeslevelű puszpáng (Buxus sempervirens 'Green Velvet')
Kicsi, nagyon lassú növekedésű örökzöld fa...

Szegélypuszpáng (Buxus sempervirens 'Suffruticosa') Szegélypuszpáng (Buxus sempervirens 'Suffruticosa')
Kicsi, nagyon lassú növekedésű örökzöld fa...

Nagylevelű puszpáng (Buxus sempervirens 'Bullata') Nagylevelű puszpáng (Buxus sempervirens 'Bullata')
Kicsi, nagyon lassú növekedésű örökzöld fa...

Összes 5 hasonló növény megtekintése »