Az Abelia x grandiflora-nál a 'Prostrata'  fajta kisebb méretű, kb. fél méter magas bokrot növeszt. Szép fényes lombja és hosszan tartó virágzása miatt értékes.

Levelei egyszerűek, állásuk keresztben átellenes, a levélkék tagolatlan, tojásdadok. A levelek válla keskenyedő, csúcsa kihegyesedő. Szélük ép, színük sötétzöld, felületük fényes, levélnyelük rövid. Félörökzöld növény. Virága csöves, színe fehér vagy rózsaszín. Virágai édes illatúak.

Napos vagy félárnyékos helyet és rendszeres öntözést igényel. Virágait egészen októberig hozza, színes felleveleit pedig a fagyokig megtartja. Védett fekvésbe ültessük. A jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy, a direkt napfényt kedveli. A növény dugvánnyal szaporítható.

 

Nagyvirágú tárnicslonc (<span>Abelia x grandiflora</span> 'Prostrata')

Hasonló növények