Középerősen növekedő (5-7 m magas, 4-6 m széles) kiskoronájú fa, vagy nagy bokor. Fiatal vesszői hamvas zöldek. Frissen kihajtó levelei – mire neve is utal- flamingó rózsaszínek, később fehér szegélyű zöldek. Lombdíszével feltűnően szép parkfa. Az erős hajtásnövekedés megtartása érdekében időről-időre érdemes erősen megmetszeni.

'Flamingó' zöld juhar (<span>Acer negundo</span> 'Flamingo')

Hasonló növények

Vöröslevelű juhar (Acer platanoides 'Crimson King') Vöröslevelű juhar (Acer platanoides 'Crimson King')
Az alapfaj a sík- és dombvidéki...

Zöld juhar (Acer negundo) Zöld juhar (Acer negundo)
Kétszikű cserje vagy fa. Közepes termetű,...

Ezüst juhar (Acer saccharinum) Ezüst juhar (Acer saccharinum)
Észak-Amerikából származik. 20-30 m magas terebélyes...

Összes 30 hasonló növény megtekintése »