Az alapfaj a sík- és dombvidéki üde talajú tölgyesek gyorsan növő elegyfája. A nem túl forgalmas utak mentén gyakran használják sorfának. Fénylő sötétpiros lombszínét egész nyáron át megtartja. Az alapfajnál valamivel gyengébb növekedésű és tömöttebb koronájú. Normál talajt és közepes vízellátást kíván. Alkalmas utcafának, szoliter fának.

Vöröslevelű juhar (<span>Acer platanoides</span> 'Crimson King')

Hasonló növények

Mandzsu juhar (Acer ginnala) Mandzsu juhar (Acer ginnala)
Távol-Keletről (Japán, Kina) származó juhar. Kis...

Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt') Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt')
12-15 méter magasra növő, karcsú, kúpos...

Zöld juhar (Acer negundo) Zöld juhar (Acer negundo)
Kétszikű cserje vagy fa. Közepes termetű,...

Összes 31 hasonló növény megtekintése »