Kora tavasszal virágzó, csomókban fejlődő évelő növény. Különösen értékessé teszi, hogy szép virágai mellett levelei is rendkívüli díszítőértékkel bírnak.

Környezeti igénye
Árnyékos helyre vagy félárnyékba ültessük. Hűvösebb klímájú helyeken és jó vízellátás mellett a teljes napfényt is elviseli. Átlagos vízmennyiséget kíván. A jó vízellátású, tápanyagban gazdag talajt meghálálja. Teljesen télálló növény.

Virágzási idő, levelek
Kora tavasszal, április-májusban virágzik. Virágia kicsik, csillag alakúak nefelejcsre emlékeztetnek ('Forget Me Not'). A virágok hosszú száron fejlődnek csoportokban. A levelei hosszú nyeleken fejlődnek, érdes tapintásúak, változattól függő mintázatúak.

Felhasználása
Virágágyásokban, szegélynövénynek, sziklakert aljába ültessük. Magassága 45 cm, szélessége 60 cm.

Kaukázusi nefelejcs (<span>Brunnera macrophylla</span>)