Árvácska (Viola wittrockiana tricolor maxima)
Virágágyi és beültetésekre alkalmas növény; magassága: 20 cm; virága: fehér, sárga, vörös, kék, lila, bíbor, többszínű (októberben, márciustól májusig); napos, félárnyékos termőhely; magvetés: júniusban-júliusban gondosan előkészített talajba, szabadföldbe.
Ibolyafélék (Violaceae)
Az árvácska a legkedveltebb tavasszal vagy ősszel virágzó növényekhez tartozik. Nemesítéssel nagyon sok fajtát hoztak létre. Ezek különböző színárnyalatokkal és -kombinációkkal rendelkeznek.
Említést érdemelnek az új narancssárga színű, valamint a fodros szirmú „áltelt”, hibrid eredetű fajták.
Az árvácska vetésénél a következőképpen járjunk el: a magvakat ritkán szórjuk el az előkészített ágyásba, kevés földet szitáljunk a magvakra, és különös elővigyázattal öntözzük meg a kész magvetést. A nyári forróságban a magoncokat gondosan kell öntözni.
Az árvácskát ősszel balkonládákba is lehet ültetni Ebben az esetben már kora tavasszal szép virágokkal örvendeztethetnek meg bennünket a virágtövek. Ha ládába ültetjük a növényeket, ekkor sem ártanak meg az árvácskáknak a késői fagyok.

Árvácska (<span>Viola wittrockiana</span> 'tricolor maxima')

Hasonló növények

Ibolya (Viola ) Ibolya (Viola )
Ibolya (Viola)Ibolyafélék (Violaceae)Magassága: max. 15 cm;...