A jácint hagymás növény, amely az egyik első virágzó növény tavasszal. A tavasz egyik első hírnöke, mert jelzi a téli hónapok végét, és az új évszak kezdetét. Általában márciusban virágzik, amikor az időjárás már enyhébbé válik

A jácintok azért is jelentősek, mert gyakran az első virágok a kertben vagy a természetben, amelyek színes virágaikkal és édes illatukkal emlékeztetik a növénybarátokat arra, hogy a természet ismét életre kelt, és hogy az új évszakban kertészként ismét új élményekkel gazdagodhatunk.

Jácint (<span>Hyacinthus sp.</span>)

Hasonló növények

Jácint (Hyacinthus orientalis) Jácint (Hyacinthus orientalis)
Jácint (Hyacinthus orientalis)Magassága: max. 25 cm;...

Óriás jácint (Hyacinthus candicans) Óriás jácint (Hyacinthus candicans)
Óriás jácint (Hyacinthus candicans)Magassága: max. 1...