A 'Reglindis' nyári - kora őszi almafajta a varasodással szemben ellenálló fajtacsoport legkorábban érő tagja. Szülőfajtái a 'James Grieve' és az 'Antonovka' (BK 44,18) fajták (F2). Különösen alkalmas házikerti termesztésre, valamint ideális cukor-sav (10:1) aránya miatt légyártási célú ültetvény létesítésére is.

Gyümölcse kisebb vagy középnagy méretű, gömb alakú, a kehely felé keskenyedő. Alapszíne sárga, fedőszíne 30-70%-os arányban világospirosan mosott vagy enyhén csíkozott. Húsa sárgás színű, finom, lédús; íze gyümölcsös-fűszeres jellegű, harmonikus. Augusztus utolsó harmadában szüretelhető, ami két vagy több menetben is szükséges lehet. A gyümölcsök 3-4 hónapig tárolhatók. A nyomódásnak valamelyest ellenállók.

 

Fája középerős növekedésű, elágazási típusa miatt különösen alkalmas a karcsú orsó koronaforma kialakítására. Hajtásai felfelé törőek. Hamar termőre fordul és bőven terem, de kismértékben hajlamos a termésingadozásra.

A középkorai virágzási csoportba tartozik, ezért ekkor enyhén fagyérzékeny. Jó pollenadó. Porzófajtái a Pinova, Reanda, Retina, Remo, Rewena.

 

Varasodással szemben ellenálló. Lisztharmatra és tűzelhalásra enyhén fogékony.

 

(forrás angol nyelven: http://www.artevos.de/en/list-of-varieties/sorte/reglindis.html)

(fénykép: www.artevos.de)

'Reglindis' alma (<span>Malus domestica</span> ''Reglindis'')

Hasonló növények

'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'') 'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'')
Cegléd környékén elterjedt nyári tájfajta, Nyújtó...

'Elstar' alma (Malus domestica ''Elstar'') 'Elstar' alma (Malus domestica ''Elstar'')
A 'Golden Delicious' és az 'Ingrid...

'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'') 'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'')
A nagysikerű 'Gala' almafajtát James Hutton...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »