Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot tartalmazó gyümölcse éretten kellemes ízű és szépen díszítő, melyek nemcsak forma-, hanem színgazdag gyümölcsűek (kerek, ovális, elliptikus, körte, bordó, viola, sárga, fehér, csíkos). Fája igénytelen, tősarjairól bárhova telepíthető, a téli hideget is jól tűri. A termesztésekor a sombokor alig igényel gondozást, legfeljebb idősebb korában ritkítani kell.

Van körte formájú gyümölcsöt termő változata is. Az utóbbi az Őszi tűz nevet kapta felfedezőjétől, Schmidt Gábortól.

Hasonló növények

Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico') Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea') Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Sárga vesszőjű som (Cornus stolonifera 'Flaviramea') Sárga vesszőjű som (Cornus stolonifera 'Flaviramea')
Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik,...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »