Az idősebb növény ovális alakúra fejlődik, így a kert oszlopos fejlődésű növényeivel változatos képet nyújthat. Középmagas, kifejlett korában 200-300 cm-t elérő növény. Közepes növekedési eréllyel rendelkezik. Levelei mellett virágaival és terméseivel is díszértő növény a kert változó színfoltja lehet. Lombjának színe középzöld.

Virágainak színe fehér. Nyár elején, júniusban virágzik. Termésének színe fehér, vesszői sárgák. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Lombhullató.

Sárga vesszőjű som (<span>Cornus stolonifera</span> 'Flaviramea')

Hasonló növények

Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico') Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea') Aranylombú húsos som (Cornus mas 'Aurea')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Som (Cornus mas 'Őszi Tűz') Som (Cornus mas 'Őszi Tűz')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »