Lombhullató, lassú, mérsékelt növekedésű kis fa, jellegzetesen tenyeresen karéjos levelekkel legfeljebb 8 m magasra nö. Kb. 250 különböző változata van. Levele 5-10 cm széles, 5-11 karéjú, akár sűrűn szeldelt, a színe a fajtától függ. Virága kicsi, bíborszínű, kicsi összetett ernyőkben. Virágzási idő: Június.

Termése: 1-2 cm hosszú, tompaszögben álló ikerlependék. Közép- és Dél-Japán, illetve Koreából származik. Finom lombú leveleivel és őszi mélyvörös lombszínével az egyik legszebb szoliter cserje. Pára és vízigényes, árnyéktűrő. Üde savanyú kémhatású talajba, tűző naptól védett helyre ültessük.

Igen sok fajtája és alakja van. Az 'Atropurpureum' a levelek mélyen ötkaréjosak, a kihajtástól a lombhullásig sötétvörös színűek, illetve a dissectum fajtának pedig a levelei a közepükig szeldeltek.

Vöröslevelű japán juhar (<span>Acer palmatum</span> 'Atropurpureum')

Hasonló növények

Japán juhar (Acer palmatum) Japán juhar (Acer palmatum)
Lombhullató, lassú, mérsékelt növekedésű kis fa,...

Ezüst juhar (Acer saccharinum) Ezüst juhar (Acer saccharinum)
Észak-Amerikából származik. 20-30 m magas terebélyes...

Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt') Oszlopos juhar (Acer platanoides 'Olmstedt')
12-15 méter magasra növő, karcsú, kúpos...

Összes 31 hasonló növény megtekintése »