Kínából származik. Örökzöld kúszócserje, melynek hajtásai szőrösek. Levelei 4-9 cm hosszúak, sötétzöldek, alul halványzöldek. Sárgásvörös virágai párosával a hajások végén vannak, melyek június-júliusban nyílnak. Fekete bogyótermése van. Kedveli az üde talajt, félárnyékos területekre ültessük. Kerítésekre, pergolákra, fali rácsokra futtathatjuk.

Borostáslevelű lonc (<span>Lonicera henryi</span>)

Hasonló növények

Örökzöld japán lonc (Lonicera japonica 'Halliana') Örökzöld japán lonc (Lonicera japonica 'Halliana')
Erőteljes növekedésű, 6 m-re is felkapaszkodó...

Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina') Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina')
A búbos lonc (Lonicera periclymenum) a...

Törpe lonc (Lonicera pileata) Törpe lonc (Lonicera pileata)
Szabálytalan formájú díszcserje. Megközelítőleg 60-100 cm...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »