Szabálytalan formájú díszcserje. Megközelítőleg 60-100 cm magasra fejlődő kis bokor. Normál növekedési eréllyel rendelkezik. Elsősorban a virágzata miatt ültetett díszcserje. Leveleinek színe sötétzöld. Virágai sárgásfehérek. Nyár elején, májustól júniusig virágzik. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon kiválóan fejlődik. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Lombhullató.

Törpe lonc (<span>Lonicera pileata</span>)

Hasonló növények

Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina') Búbos lonc (Lonicera periclymenum 'Serotina')
A búbos lonc (Lonicera periclymenum) a...

Örökzöld mirtuszlonc (Lonicera nitida 'Elegant') Örökzöld mirtuszlonc (Lonicera nitida 'Elegant')
1-1,5 m magas, sötétzöld lombú, örökzöld...

Örökzöld japán lonc (Lonicera japonica 'Halliana') Örökzöld japán lonc (Lonicera japonica 'Halliana')
Erőteljes növekedésű, 6 m-re is felkapaszkodó...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »